Aktualności

 

 

Jednym z kluczowych elementów prowadzenia działalności dla każdego przedsiębiorcy, jest nawiązywanie kontaktów i dbanie o pozytywne relacje. Często efektem przyjaznych stosunków między dwoma podmiotami jest nawiązanie współpracy barterowej, czyli współpracy z korzyścią dla każdej ze stron, przy równoczesnej realizacji wspólnych celów, założeń czy przedsięwzięć.

 

Przeważnie, forma korelacji opierająca się na barterze zachodzi pomiędzy obiektami o całkowicie odmiennych kierunkach działania i polega na wzajemnym uzupełnianiu się. Bywa także, że to właśnie wspólne cele, idee oraz tożsamy kierunek podejmowanych działań prowadzą do nawiązania barteru. Dokładnie w ten sposób zrodziła się współpraca między Fundacją Mediów Polskich a Fundacją Polska Marka. Oba te podmioty mają ze sobą wiele wspólnego - reprezentują sektor NGO, są polskie oraz prowadzą swoją działalność na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Reprezentantów obu Fundacji; Sławomira Stańczuka, Prezesa Zarządu Fundacji Polska Marka i Mateusza Orzechowskiego, Prezesa Zarządu Fundacji Mediów Polskich, szczególnie jednak łączy wyznawanie wspólnej idei związanej z patriotyzmem gospodarczym i chęć szerzenia jej zarówno w Polsce, jak i za granicą. Obustronne zainteresowanie tematyką związaną z wybieraniem polskich produktów i usług przez naszych rodaków zaowocowało nawiązaniem współpracy między stronami na mocy porozumienia. Polegać będzie ona na wzajemnym wsparciu w promocji polskich przedsiębiorców, promowaniu idei patriotyzmu gospodarczego, a także na wspólnym podejmowaniu inicjatyw z zakresu edukacji, rozwoju młodego pokolenia oraz czynnego i biernego wsparcia NGO.

 

wspolpracaPrezes Zarządu Fundacji Mediów Polskich Mateusz Orzechowski i Prezes Zarządu Fundacji Polska Marka Sławomir Stańczuk fot. Weronika Krysa

 

“Wspólnie z Mateuszem, liczymy na to, że Nasza współpraca zaowocuje w mnóstwo ciekawych projektów i inicjatyw, które zbliżą Nas do realizacji celów założonych na mocy tego porozumienia. Już na ten moment, planujemy pewne przedsięwzięcie. Przed Nami wiele wyzwań, jednak dołożymy wszelkich starań, aby działania, które wspólnie podejmiemy, stanowiły wsparcie dla przedsiębiorców Polskich firm i przyczyniły się do poprawy sytuacji gospodarczej w Polsce - główny fundator Fundacji Polska Marka jasno określa kierunek niniejszej współpracy. Z wypowiedzi Sławomira Stańczuka wynika także, że niebawem można się spodziewać pierwszych efektów podjętych działań przez reprezentantów obu Fundacji.


Więcej szczegółów już wkrótce!

Czy twoja firma może aplikować do certyfikatu Polska Marka®

Czy twoja firma może aplikować do certyfikatu Polska Marka®

Jedynie nieliczne firmy mogą ubiegać się o certyfikację