Aktualności

W ubiegły piątek (tj. 30.08) odbyło się jedno z większych wydarzeń zrzeszających środowisko biznesowe Polonii. Kolejna edycja Kongresu 60 milionów, czyli Globalnego Zjazdu Polonii odbyła się w centrum malowniczego podkarpacia, w Jasionce, pod Rzeszowem. W przeddzień weekendu Centrum Wystawienniczo - Kongresowe G2A Arena gościło grono polskich przedsiębiorców, którzy przyjechali uczestniczyć w Zjeździe między innymi z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych oraz oczywiście z różnych zakątków Polski. Całemu wydarzeniu, w tym międzynarodowym środowisku przyświecał jeden cel - integracja polskich środowisk biznesowych niezależnie od miejsca prowadzenia przedsiębiorstwa czy zamieszkania. Podczas Kongresu, przedstawiciele polskich firm mieli okazję zaprezentować obszar i charakter swoich działalności. Była to zatem doskonała okazja do wymiany kontaktów, nawiązania relacji biznesowych, a nawet podjęcia współpracy.

kongres polonijny  60 mil


Kolejnym aspektem, dzięki któremu Globalny Zjazd Polonii był jeszcze bardziej wartościowy, była możliwość uczestnictwa w kilkunastu panelach tematycznych w gronie polonijnym i podjęciu dyskusji na temat aktualnego miejsca Polski w świecie i jej pozycji w relacjach międzynarodowych, ze szczególnym uwzględnieniem wymiaru o charakterze gospodarczym. Podczas debat, zarówno moderatorzy jak i paneliści podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, poruszając kwestie związane z identyfikacją płaszczyzn możliwej kooperacji, poszukiwaniu nowych i ważnych z ekonomicznego i wizerunkowego punktu widzenia przestrzeni wspólnego działania a także udzielili istotnych wskazówek, niezbędnych do realizacji celów związanych z tymi działaniami.

Debata Jak promować polskie produkty


Kongres 60 milionów to inicjatywa, która w swoim założeniu jest poniekąd spójna z ideą trwającej obecnie Kampanii Społecznej “Polska Marka - Masz Pewność”, czyli promocją polskich firm i wyróżnienie ich zarówno na rynku polskim jak i zagranicznym, a także umocnienie relacji pomiędzy firmami współuczestniczącymi. Istniała zatem możliwość wykonania zdjęcia z szablonem Kampanii, włączając się równocześnie do tej inicjatywy. Skorzystali z niej przedsiębiorcy uczestniczący w Kongresie, promując swoje firmy i podkreślając tym samym najważniejszą dla nich wartość z perspektywy prowadzenia własnego biznesu.

Kampania Społeczna Polska Marka Masz Pewność


Globalny Zjazd Polonii to nie tylko rozmowy o biznesie - organizatorzy zapewnili uczestnikom mnóstwo atrakcji towarzyszących całemu przedsięwzięciu. Przed oficjalnym rozpoczęciem Kongresu były to między innymi regaty na wodach Jeziora Solińskiego - 60 MLN Sailing Cup, turniej na Polu Golfowym “Dwa Stawy” w podrzeszowskiej Trzcianie - 60 MLN Golf Cup Poland, zwiedzanie miasta Krakowa z przewodnikiem oraz prelekcja poświęcona klimatowi gospodarczemu Krakowa wraz z przedstawieniem oferty inwestycyjnej dla Polonii w Międzynarodowym Centrum Kultury. Pobyt uczestników Kongresu w Krakowie zakończył spektakl “Bracia Polacy znad Wisły” Krakowskiego Teatru Komedia wystawiony na statku Batory, stacjonującym nad Wisłą pod Zamkiem na Wawelu. Natomiast po części oficjalnej, kongresowej zgromadzeni w G2AArenie dla reprezentantów Polonii na Zjeździe organizatorzy przygotowali uroczystą Galę podsumowującą Kongres 60 milionów, będącą zwieńczeniem tego wydarzenia w pięknym wydaniu. W tej części programu, odbyły się bowiem wybory Miss Earth, koncert Sashy Strunin oraz licytacja fotografii i obrazów.

Gala wieczorna kongresu 60 mil

Nie zabrakło oczywiście części networkingowej, która pomimo, że nieoficjalnie, to jednak była mocno wpisana w program całego wydarzenia. Podobnie jak poprzednie, ta edycja Globalnego Zjazdu Polonii była pełna walorów artystycznych, merytorycznych oraz społecznych. W tak doskonale przygotowanej oprawie Kongres 60 milionów stał się płaszczyzną międzynarodowej i międzypokoleniowej komunikacji w nowoczesnym wymiarze i przyczynił się równocześnie do integracji rozproszonej po świecie polskiej społeczności.

Czy twoja firma może aplikować do certyfikatu Polska Marka®

Czy twoja firma może aplikować do certyfikatu Polska Marka®

Jedynie nieliczne firmy mogą ubiegać się o certyfikację