Aktualności

Każdy właściciel firmy zarejestrowanej w polsce, po zatwierdzeniu formularza aplikacyjnego, jako uczestnik Kampanii Społecznej “Polska Marka - Masz Pewność” automatycznie brał udział w Konkursie organizowanym przez Fundację Polska Marka. Czas ogłosić zwycięzców!

Podczas trwania Kampanii Społecznej “Polska Marka - Masz Pewność” firmy uczestniczące brały udział w konkursie, w którym do wygrania była łączna pula nagród o wartości 17 500 tysiąca złotych przyznawana w drugim etapie. Jednak z powodu niewystarczającej liczby zgłoszeń określonej w regulaminie, do drugiego etapu konkursu nie doszło, dlatego Fundacja Polska Marka w ramach podziękowania za udział w akcji postanowiła wyróżnić pięć firm i przyznać nagrody o łącznej wartości 9 750 złotych. Laureaci zostali wytypowani przez Zarząd Fundacji na podstawie sumy punktów przyznanych za liczbę odsłon profilu (1 odsłona = 1 punkt) firmy na stronie Kampanii, polubień (1 polubienie = 2 punkty) i udostępnień (1 udostępnienie = 5 punktów) oraz za kreatywność.

Pierwsze miejsce, za największą ilość punktów zajął zakład optyczny Optyk Na Placu Pana Huberta Tkaczyka. Drugie miejsce w tej samej kategorii z niewielką różnicą punktów zajęła firma obuwnicza Helios Pana Piotra Szczygielskiego. Natomiast trzecie miejsce w kategorii największej liczby punktów zostało przyznane Pani Lidii Tkaczyńskiej, właścicielce firmy ISWB prowadzącej działalność szkoleniową o tematyce biznesowej. Za ogromne zaangażowanie w promocję swojej firmy w kontekście patriotyzmu gospodarczego właścicieli tych trzech polskich firm, Zarząd Fundacji Polska Marka chciałby nagrodzić, przyznając Certyfikaty Polska Marka z rocznym dostępem do Pakietu Członkowskiego. Posiadając ten pakiet, zwycięzcy Kampanii będą mogli przez rok wykorzystywać Znak Towarowy Polska Marka w odniesieniu do produktów bądź usług, a także korzystać z gotowej strategii marketingowej polegającej na promocji firmy poprzez wzgląd na polskie miejsce jej pochodzenia. Dodatkowo, posiadacze Pakietu Członkowskiego będą mieli dostęp do szkoleń i spotkań o charakterze biznesowym oraz networkingowym a także innych wydarzeń organizowanych bądź współorganizowanych przez Fundację Polska Marka.

W Konkursie w ramach Kampanii “Polska Marka - Masz Pewność” Zarząd Fundacji Polska Marka postanowił także wyróżnić dwie firmy za kreatywność. Laureatami w tej kategorii zostały: firma Unikke Design Pani Olgi Guzik, prowadzącej działalność w zakresie projektowania i tworzenia biżuterii oraz firma Psyjaciele.com Pani Małgorzaty Korcali, która we współpracy z polskimi artystami, rysownikami i ilustratorami projektuje i tworzy akcesoria dla zwierząt, wspiera psie schroniska oraz dba o środowisko, wyznając zasadę zerowaste i upcyclingu. Obu Paniom zostanie wręczony Certyfikat Polska Marka oraz roczny dostęp do Pakietu Wizerunkowego. Na mocy tego pakietu, właścicielki obu zwycięskich firm będą mogły dodatkowo wyeksponować fakt polskiego pochodzenia oferowanych dóbr poprzez umieszczenie logotypu Polska Marka na stronie internetowej, mediach społecznościowych, materiałach reklamowych, promocyjnych czy informacyjnych, w komunikacji, na samochodach służbowych, dostawczych czy nawet na i wewnątrz siedziby firmy. Otrzymają również dostęp do strategii marketingowej, którą już od chwili otrzymania Certyfikatu Polska Marka będą mogły wdrożyć w prowadzone działania.

Rozdanie nagród dla laureatów konkursu organizowanego w ramach Kampanii Społecznej “Polska Marka - Masz Pewność” odbędzie się podczas VIII Kongresu Nowoczesnej Gospodarki już 17 grudnia w Warszawskim Domu Technika NOT. W czasie kongresu będzie miało także wręczenie dyplomów i statuetek osobom i firmom, wyróżnionym w konkursach Brylanty Polskiej Gospodarki, Efektywne Firmy, Gepardy Biznesu, Miasto Przyjazne Firmom, Mocne Firmy Godne Zaufania, Światowa Firma Worldwide Company i Wielki Modernizator Polski. Podczas Kongresu Nowej Gospodarki wystąpi w roli prelegenta Prezes Zarządu Fundacji Polska Marka, który opowie jak zwiększyć sprzedaż na lokalnym i regionalnym rynku, jak zdobyć przewagę konkurencyjną oraz zdradzi tajniki skutecznej sprzedaży. Organizatorem wydarzenia są Kongregacja Przemysłowo-Handlowa, Ogólnopolska Izba Gospodarcza, Instytut Europejskiego Biznesu oraz Klub Nowoczesnego Biznesu.

Dzięki uprzejmości jednego ze współorganizatorów, Wiceperezesa Kongregacji Przemysłowo-Handlowej Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej, Pana Jerzego Krajewskiego dla wszystkich firm zaproszonych przez Fundację Polska Marka wstęp jest bezpłatny i obowiązuje rejestracja.

 

Weronika Krysa

 

Czy twoja firma może aplikować do certyfikatu Polska Marka®

Czy twoja firma może aplikować do certyfikatu Polska Marka®

Jedynie nieliczne firmy mogą ubiegać się o certyfikację